Ура, ми в Проекті!
Використовуючи під час навчально-виховного процесу та в позашкільній роботі з учнями інформаційні матеріали DOCCU( "Живемо в демократії", "Зростаємо в демократії" та інші) педагогічний колектив школи вирішив прийняти участь в Всеукраїнській програмі освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа”.
Команда нашої школи взяла участь у конкурсі, пройшла відбір і стала учасницею Програми, яка спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальша її передбачає поглиблення діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.
Ціль - сприяння демократизації та децентралізації середньої освіти через пропагування освіти для демократичного громадянства і прав людини. Програма розрахована на вчителів, директорів шкіл, учнів, батьків, представників місцевих громад та представників місцевої влади.
В рамках Програми будуть проводитися різноманітні заходи: вступні тренінги з демократичного розвитку школи для шкільних команд, а також курс консультацій, спрямованих на підтримку реалізації шкільних проектів із запровадження демократичних змін у школі та громаді.
Партнери Програми: Рада Європи та Міністерство освіти і науки України. Програма фінансується за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.ої демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства.
Структура Програми передбачає діалог між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.
Проект має на меті
-
підтримати ініціативи школи та місцевої громади, спрямовані на впровадження демократичних змін;
-
розробити, апробувати та оцінити модель розвитку демократії в школі;
-
співпрацювати з мережою шкіл-партнерів з різних регіонів України, зацікавлених спрямовувати спільні зусилля на розвиток демократичного врядування, демократичних структур та культури демократії у школах.
Інформація про Проект
Проект спрямований на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння побудові навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства (ОДГ/ОПЛ).
Структура Проекту націлена на поглиблення суспільної єдності та діалогу між учасниками навчально-виховного процесу через налагодження партнерських зв’язків. Діяльність нашої школи ґрунтується на Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та з прав людини, ухваленій Рекомендацією CM/Rec(2010), і відповідає пріоритетам Плану дій Ради Європи для України
Очікувані результати Проекту
-
школа розпочинає демократичні трансформації;
-
адміністрація школи, учителі, учні та батьки залучені до реалізації шкільних проектів;
-
розроблена, опробована та оцінена модель розвитку демократичної культури у школі.
-
підготовлені методичні матеріали для посібника з розвитку демократичної культури в школі;
-
підсилено інституційну платформу з освіти для демократичного громадянства та прав людини;
-
встановлені партнерські відносини між школами.
Що Проект дасть учасникам
Дітям
-
розвине навички менторства для підтримки реалізації шкільних проектів, спрямованих на впровадження демократичних змін у школі;
-
розвине навички роботи в команді;
-
розвине навички фасилітації процесу налагодження партнерства;
Вчителям
-
сформує та/або узагальнить знання з підходів та інструментів ОДГ/ОПЛ та здатність застосовувати їх на практиці;
-
розвине навички планування, моніторингу та оцінки процесу змін в рамках концептуальних засад Проекту щодо розвитку школи;
Батькам
-
сформує спільне бачення демократичної школи та засади розвитку демократичної культури в школі;
-
розвине навички фасилітації групової комунікації та процесу навчання;
-
сформує недискримінаційне та безоціночне ставлення до роботи з учасниками Проекту
|